سالهای حرام

/>

امام صادق :

" کل شهر م‌حرم ، و کل یوم ع‌اشورا ، و کل ارض ک‌ربلا "

در قبایل عرب همواره جنگ بود ، اما مکه " زمین حرام " بود و چهار ماه رجب ، ذی القعده ، ذی الحجه و محرم ، " زمان حرام " یعنی که در آن جنگ حرام است . دو قبیله که با هم می جنگیدند ، تا وارد ماه حرام می شدند ، جنگ را موقتا تعطیل می کردند ، اما برای آنکه اعلام کنند که : " در حال جنگند و این آرامش از سازش نیست ، ماه حرام رسیده است و چون بگذرد ، جنگ ادامه خواهد یافت " ، سنت بود که بر قبه خیمه فرمانده قبیله ، پرچم سرخی بر می افراشتند ، تا دوستان ، دشمنان و مردم ، همه ، بدانند که :

" جنگ پایان نیافته است " .

آنها که به کربلا می روند ، می بینند که جنگ با پیروزی یزید پایان گرفته و بر صحنه جنگ ، آرامش مرگ سایه افکنده است .
اما می بینند که بر قبه آرامگاه حسین ، پرچم سرخی در اهتزاز است .

بگذار این " س‌الهای حرام " بگذرد !

/ 4 نظر / 57 بازدید
زیباترین شکیب

یا لطیف سلام علیکم کیف حالکم؟ --- عالم همه در طواف عشق است و دایره دار این طواف حسین است . اینجا در کربلا ، در سرچشمه جاذبه ای که عالم را بر محور عشق نظام داده است ، شیطان اکنون در گیرودار آخرین نبرد خویش با سپاه عشق است و امروز در کربلاست که شمشیر شیطان از خون شکست می خورد ، از خون عاشق ، خون شهید. کتاب فتح خون شهید سید مرتضی آویني موفق باشید التماس دعا

زیباترین شکیب

راستی یادم رفت بگم! من لوگو میخوام

داری

جالب بود یه سری هم به سایت من بزن اکانت مجانی Rapidshare گیرت میاد

admin

با درود و سلام خدمت شما دوست عزیز سایت بسیار قشنگ،جذاب وپرمحتوایی دارید.من admin هستم. و فرومی آموزشی،علمی و تخصصی برای تمام ایرانیان راه اندازی کردم. خوشحال می شوم از تخصص و مهارت شما به عنوان مدیری لایق و کاردان بهره مند شوم.درصورت علاقه بازدیدی بفرمایید. www.p30stars.net موفق باشید.منتظر حضور سبز شما هستم.